Witamy w św. Krzysztofie
Ksiadz Karol Dlugosz Parafia Wroclaw
Parafia Ewangelicko-Augsburska św. Krzysztofa (po łacinie Sancti Christophori) to miejsce niezwykłe i szczególne, w którym spotyka się od wieków dziedzictwo dwóch Narodów. Jesteśmy społecznością, którą tworzą polskojęzyczni luteranie, w sposób szczególny pielęgnujący dziedzictwo liturgiczne naszego Kościoła, a także niemieckojęzyczni ewangelicy mieszkający we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku – urodzeni tutaj przed 1945 rokiem, ich potomkowie, ale też tacy, którzy Śląsk sami wybrali na swój nowy dom. Od niedawna do naszej wspólnoty dołączyli także anglojęzyczni protestanci oraz ewangelicy z Ukrainy. Fascynujące jest, że we współczesnym Wrocławiu gromadzimy się wokół świątyni, w której od XVI w. modlili się Polacy mieszkający w Breslau.

Czekamy na każdego, kto chce z nami wspólnie i bez uprzedzeń tworzyć żywą historię naszej parafii oraz miasta. Jesteśmy bezpośrednimi spadkobiercami dziedzictwa przedwojennej parafii św. Marii Magdaleny – świątyni, w której wygłoszono pierwsze na Śląsku kazanie w duchu Reformacji. Ta nieprzerwana nić historii doprowadziła nas tam, gdzie teraz jesteśmy i kim jesteśmy: żywą społecznością chrześcijan chcących podążać za Jezusem, pochodzących z różnych krajów w jednym z najciekawszych miejsc w Europie. Święty Krzysztof we Wrocławiu to właśnie my.

ks. Karol Długosz (proboszcz-administrator)
+48 508 095 416
Dodaj do kontaktów

Kalendarz

There are no upcoming events.

Copyright © 2024 Parafia Ewangelicko-Augsburska św. Krzysztofa we Wrocławiu.
Polityka Prywatności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram