Dimitar Dimitrov pożegnał się z nami

We wrześniu zeszłego roku ten miły Bułgar przybył do Wrocławia i natychmiast zjawił się również w naszej parafii. Przyjechał do naszego miasta, by w październiku rozpocząć studia we wrocławskiej Akademii Muzycznej w ramach europejskiego programu wymiany studentów Erasmus+. Od razu dał się poznać jako osoba zaangażowana w życie parafialne i chętna do pomocy. Z własnej inicjatywy grywał w naszym kościele podczas nabożeństw, ale także wziął aktywny udział w organizowanym przez naszą parafię Święcie Muzyków. Jeździł również ze mną do Legnicy, gdzie obaj mieliśmy sposobność pograć na dużych organach. Cieszę się, że dzięki niemu nasi parafianie mieli okazję słuchać literatury organowej z repertuaru, który Dimitar realizował podczas swoich wrocławskich studiów. Mam nadzieję, że z kolei dla niego cenne było praktykowanie w naszej parafii i dostarczyło mu to wskazówek umożliwiających doskonalenie własnego warsztatu muzyka kościelnego. Od listopada Dimitar będzie studiował w Berlinie. W ostatnią niedzielę pożegnał się z nami, wykonując na koniec nabożeństwa Fugę G-dur BWV 541 J.S. Bacha.

TKS