Nabożeństwo radiowe

#

Joanna Giel

Nabożeństwo 25 marca, w Niedzielę Palmową, było szczególnie świąteczne: gościliśmy redaktorów niemieckiego radia MDR. Po raz drugi nasze nabożeństwo było transmitowane „na żywo” do Saksonii, Saksonii-Anhalt oraz Turyngii.

Wiele ważnych słów zostało powiedzianych tej niedzieli. Zapowiedziany został 60. jubileusz rekonsekracji kościoła św. Krzysztofa, który będziemy obchodzić 14 grudnia. W ten sposób uczcimy 60-lecie istnienia we Wrocławiu niemieckojęzycznej, ewangelickiej wspólnoty, która stanowi niezwykły wyjątek w katolickiej Polsce. Podczas kazania ks. proboszcz Andrzej Fober opowiedział o projektach realizowanych w naszym kościele: o rozdawaniu zupy dla ubogich w czasie miesięcy zimowych oraz o projekcie „Okna czterech męczenników”. Słuchacze radia MDR za sprawą nabożeństwa radiowego mogli dowiedzieć się o naszej parafii oraz naszych projektach. Jest to piękne i ważne, ponieważ krąg przyjaciół kościoła św. Krzysztofa z roku na rok się powiększa. Jesteśmy wdzięczni za każdego naszego przyjaciela w Niemczech. Jest to część naszej wspólnoty. Za muzykę podczas nabożeństwa radiowego odpowiedzialny był Chór Zeggerteum pod batutą Pawła Jana Frasza a na organach grał nasz dyrektor muzyczny Tomasz Kmita-Skarsgård. Liturgię kształtowali Aenne Möckel, Roy Häuslein i Joanna Giel.