Sprzęt do stacji socjalnej

Od pewnego czasu nasza parafia utrzymuje żywy kontakt z państwem Dorotą i Karl-Heinzem Boehme z miejscowości Lichtenstein w Saksonii. Odwiedzając Wrocław w roku 2018 byli gośćmi naszej plebanii. Ich zainteresowanie naszą parafią dotyczyło także jej pracy diakonijnej, stąd wiele pytań, na które nasi goście chcieli znać odpowiedź. Z czasem zauważyliśmy, że małżonkowie Boehme nie tylko są wierzącymi ludźmi, ale ich wiara wydaje praktyczne owoce. Swego czasu powołali stowarzyszenie „Bez granic” i przy wsparciu wielu wrażliwych ludzi organizują regularną pomoc dla Rumunii. Tym sposobem dają przykład praktycznego rozumienia przesłania Ewangelii: ludzie w potrzebie zawsze będą nam towarzyszyć – tak jak możliwości, aby im pomóc. Słowa Jezusa wciąż są i pozostaną aktualne tak długo, jak długo istnieć będzie świat. Dzięki wrażliwej uwadze państwa Boehme oraz osób wspierających ich działalność, również nasza parafialna stacja socjalna otrzymuje regularne wsparcie w postaci sprzętu ortopedycznego i szpitalnego. Otrzymaną pomoc przekazujemy dalej.

Bóg zapłać,

Parafia św. Krzysztofa